Spinefitter – skuteczny pomocnik w walce z bólem kręgosłupa

Czy wiesz, że aktywność fizyczna i terapia manualna kręgosłupa to najczęściej polecane praktyki w przypadku dolegliwości kręgosłupa? Nie łatwo jednak znaleźć proste i skuteczne metody, które z powodzeniem można stosować nie tylko w gabinecie fizjoterapeutycznym, ale też w domu. Z pomocą przychodzi Spinefitter – przyrząd na ból kręgosłupa o unikalnej konstrukcji, który idealnie sprawdza się jako pomoc w przypadku bólu pleców, napięcia karku i szyi, blokad barków oraz innych zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Unikalny kształt czyni Spinefitter wszechstronnym urządzeniem na ból kręgosłupa, które możesz używać zarówno do ćwiczeń, rehabilitacji, terapii, jak i do… relaksu! Tak, wystarczy, że położysz się na Spinefitterze, a Twój kręgosłup otrzyma dawkę odprężającego, rozluźniającego masażu – całkowicie bez wysiłku!

Dowiedz się, jak działa Spinefitter, jak go używać i jakie korzyści niesie za sobą stosowanie tego przemyślanego, rewolucyjnego urządzenia na ból kręgosłupa.

Spinefitter – rewolucyjny przyrząd do ćwiczeń na ból kręgosłupa

 Ból kręgosłupa to dolegliwość znana na całym świecie – zmagają się z nią miliony osób w różnym wieku. Pojawia się z różnych powodów – zwykle znalezienie konkretnej przyczyny wymaga wielu czasochłonnych badań. A w tym czasie często ból nasila się i zaczyna utrudniać lub nawet całkowicie uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności.

Życie z bólem pleców nie jest łatwe. Wielu osobom ból towarzyszy już od najwcześniejszych godzin – pojawia się bezpośrednio po obudzeniu. Przyczyną może być nieprawidłowa pozycja podczas snu – np. spanie z poduszkami ułożonymi zbyt wysoko, co przeciąża kręgi szyjne, lub z podkurczonymi nogami. W efekcie mimo odpowiedniej liczby godzin snu budzisz się niewyspany, rozdrażniony i obolały, co ma negatywny wpływ na Twoje samopoczucie przez cały dzień.

Zdarza się, że ból pleców pojawia się także w innych częściach dnia. Może być wynikiem zbyt małej aktywności fizycznej, nadmiernego obciążenia (np. podczas pracy), wad postawy, nieodpowiedniego podnoszenia ciężarów, nieprawidłowego lub długotrwałego siedzenia. Do bólu pleców przyczyniają się również noszenie butów na bardzo wysokich i niestabilnych obcasach oraz otyłość.

Po całym dniu pracy, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach, Twój kręgosłup jest mocno przeciążony. Jeśli powtarza się to codziennie, kręgosłup w końcu zaczyna się buntować i wołać o pomoc. Zaczynasz odczuwać bóle karku, ramion, barków, bóle promieniujące od barku do łokcia lub w dół, ból kręgosłupa lędźwiowego promieniujący do nóg. Może pojawić się także silne napięcie mięśni przykręgosłupowych lub niedowład niektórych mięśni, a nawet mrowienie i drętwienie ciała. Znasz to? Wiele osób marzy o tym, aby znaleźć proste rozwiązanie, które zakończyłoby ich problemy z kręgosłupem.

Istnieje wiele urządzeń wspomagających walkę z bólem kręgosłupa, np. kliny mobilizacyjne, rolki powięziowe czy piłki do masażu o różnych rozmiarach. Wiele osób ceni sobie ich stosowanie, jednak w ostatnim czasie pojawił się nowy przyrząd na ból kręgosłupa, wyróżniający się na ich tle – Spinefitter. To proste i skuteczne rozwiązanie, które możesz stosować w domu. Jego obsługa jest prosta, bezpieczna i intuicyjna – niemal wyklucza niewłaściwe użycie.

Spinefitter posiada anatomiczny kształt, odwzorowujący ludzki kręgosłup. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Tworzy go 28 twardych, połączonych ze sobą piłeczek, które zapewniają głęboki, punktowy nacisk i powodują rozluźnienie mięśni okołokręgosłupowych, a także mięśni szyi oraz obręczy barkowej. Ma wiele zalet – redukuje dolegliwości bólowe, poprawia elastyczność oraz relaksuje. Możesz na nim ćwiczyć, wykorzystując wiele gotowych ćwiczeń stworzonych przez specjalistów, ale też… używać go całkowicie bez wysiłku.

Spinefitter to doskonały przyrząd do masażu. Wystarczy, że położysz się na nim – już samo leżenie na Spinefitterze przyczynia się do Twojego dobrego samopoczucia i lepszego zrelaksowania. Jeśli szukasz czegoś, co pomoże Ci rozluźnić się bez wysiłku po całym dniu ciężkiej pracy, Spinefitter sprawdzi się znakomicie.

Jak działa Spinefitter?

 Spinefitter korzysta ze sprawdzonych koncepcji, jednak zinterpretowanych w zupełnie nowy sposób. Jego sposób działania opiera się na zasadach, które są znane i stosowane od wieków w zwalczaniu fizycznych dolegliwości i ograniczeń ciała. Spinefitter po raz pierwszy łączy te zasady w jednym nowoczesnym, praktycznym i intuicyjnym w użyciu przyrządzie na ból kręgosłupa, który możesz używać bez wysiłku.

Spinefitter to efekt wieloletniego doświadczenia fizjoterapeutki Niny Metternich, która dokładnie wiedziała, jak pomóc swoim pacjentom. W jej głowie zrodził się pomysł, dzięki któremu po kilku próbach narodził się Sissel SpineFit, który po intensywnych pracach rozwojowych i udoskonaleniach przerodził się w Sissel Spinefitter.

Podstawowe zastosowanie Spinefittera nasuwa się już po samym jego wyglądzie – 28 kulek ułożonych w dwóch rzędach to idealny, anatomiczny odpowiednik mięśni przykręgosłupowych. Przestrzeń pomiędzy kulkami pozwala na swobodne wsunięcie się wyrostków kolczystych, co chroni przed bezpośrednim uciskiem na kręgi. Konstrukcja jest dokładnie przemyślana, dlatego niewłaściwe użycie tego urządzenia na ból kręgosłupa jest właściwie niemożliwe!

Działanie Spinefittera opiera się na głębokim, intensywnym ucisku po obu stronach kręgosłupa podczas leżenia lub ćwiczeń. Ucisk działa rozluźniająco na napięte mięśnie pleców, przynosząc ulgę. Dodatkowo, bodźce wywoływane przez Spinefitter stymulują zablokowane grupy mięśni i stawów, poprawiając ich mobilność i zwiększając zakres ruchu.

Konstrukcja Spinefittera jest wielofunkcyjna i umożliwia holistyczny trening, wykraczający poza wymienione wyżej obszary. Jego stosowanie przyczynia nie tylko do poprawy stanu kręgosłupa, ale też do poprawy koordynacji, równowagi i wzmocnienia mięśni.

Spinefitter doskonale sprawdza się w praktyce fizjoterapeutycznej, ale też w studiach fitness, jogi i pilatesu, podczas zajęć indywidualnych i grupowych. Można korzystać z niego na wiele sposobów – ćwicząc na macie lub reformerze, wykonując trening poprawiający mobilność czy trening rozwijający równowagę ciała.

Zdarza się jednak, że w zabieganym dniu ciężko znaleźć czas na przemyślany zestaw ćwiczeń lub po prostu nie masz już na to siły. W tej sytuacji Spinefitter również przyniesie ulgę – już w pozycji spoczynkowej może nastąpić zauważalne rozluźnienie obręczy barkowej. Wystarczy położyć się na Spinefitterze i zrelaksować, aby uzyskać efekt leczniczego, głębokiego masażu kręgosłupa. Takie użytkowanie skutecznie przyczynia się do Twojego dobrego samopoczucia i lepszego zrelaksowania.

Spinefitter to połączenie tradycji i innowacyjności, które możesz mieć w swoim domu czy studiu fitness. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas pracy indywidualnej, jak i grupowej oraz podczas terapii, skutecznie łącząc efektywny trening i głęboki relaks.

Sprzęt do ćwiczeń na ból kręgosłupa

 Spinefitter to doskonałe urządzenie na ból kręgosłupa. Użyjesz go do ćwiczeń na macie, w domu, ale również na zajęciach z trenerem albo u fizjoterapeuty.

Korzystając ze Spinefittera, możesz spróbować ćwiczeń stworzonych specjalnie z myślą o tym przyrządzie, ale też wykorzystywać go do wsparcia treningu pilates lub jogi. Anatomiczny kształt pozwala skupić się na plecach i kręgosłupie, dzięki czemu stymulujesz grupy mięśniowe na tym obszarze i uwalniasz je od blokad poprzez głęboki masaż.

Spinefitter doskonale sprawdzi się jako pomoc w gabinecie fizjoterapeutycznym, oferując ogromną gamę zastosowań, których granice wyznacza tylko Twoja wyobraźnia. To atrakcyjny przyrząd na ból kręgosłupa, który zainteresuje dotychczasowych klientów i przyciągnie nowych, zwłaszcza osoby pracujące na siedząco, które są świadome swoich dolegliwości i starają się dbać o zdrowie.

Jeśli tylko masz możliwość, dobrze na początek wybrać się do fizjoterapeuty, który pomoże Ci poznać zalety Spinefittera i nauczy Cię jego obsługi. Warto jednak mieć swój własny Spinefitter w domu, aby móc korzystać z jego dobroczynnych właściwości w każdej chwili. Zwróć uwagę, że cena przyrządu nie jest wygórowana – w cenie 3 wizyt u fizjoterapeuty masz sprzęt na stałe u siebie w domu.

Jak ćwiczyć na Spinefitter?

Ćwiczenie 1 – Rozluźnienie ramion i szyi

Ułóż Spinefitter na macie. Połóż się na przyrządzie, zaczynając od dołu i powoli rolując kręgosłup, aż do całkowitego położenia. Głowa powinna znajdować się na Spinefitterze – dla wygody możesz podłożyć pod nią płaską poduszkę. Gdy znajdziesz się w tej pozycji, podnieś lekko ugięte ręce w kierunku sufitu i wykonaj obroty barków do tyłu. Dłonie powinny być cały czas skierowane do sufitu.

Następnie, zacznij wykonywać większe, okrągłe obroty całych ramion. Dzięki takim obrotom masujesz, relaksujesz i otwierasz ramiona oraz szyję. Rozłóż ręce na boki na podłodze i pozostań przez chwilę w tej pozycji, a następnie powróć do wykonywania obrotów – w ten sposób wykonaj kilka powtórzeń.

Ćwiczenie 2 – Mobilizacja barków

Połóż Spinefitter na macie, a następnie ułóż się na nim, rolując kręgosłup kręg po kręgu. Pod głowę włóż poduszkę, jeśli potrzebujesz. Podnieś do góry ręce zgięte w łokciach pod kątem 90 stopni – na kształt kaktusa.  Łokcie i dłonie oprzyj na podłodze, aż poczujesz lekkie rozciąganie. Następnie, zacznij obracać ręce do góry i na dół. Łokcie pozostają w tym samym miejscu.

Następnie, wyciągnij ramiona na boki, aż do pełnego wyprostu, po czym przesuń je do siebie, zginając w łokciach. Powtórz kilka razy. Na koniec ułóż swobodzie ramiona wzdłuż ciała.

Ćwiczenie 3 – Rozluźnienie dolnej części pleców

Połóż Spinefitrer na macie i delikatnie ułóż się na nim, kręg po kręgu. Nogi ugnij w kolanach i oprzyj stopy o podłogę. Ręce ułóż swobodnie wzdłuż tułowia. Następnie, z wydechem unieś powoli najpierw pośladki, a następnie miednicę do góry – kręg po kręgu odrywając kręgosłup od Spinefittera. Weź wdech i ułóż ponownie kręgosłup na Spinefitterze – kręg po kręgu. Wykonaj kilka powtórzeń.

Następnie, przełóż Spinefitter pod lędźwie prostopadle do osi ciała, podtrzymując jego boki ramionami i wykonaj kołyskę na boki. Spowoduje to głęboki masaż tego obszaru.

Ćwiczenie 4 – Stabilizacja stóp i kostek

To ćwiczenie wykonasz w pozycji stojącej. Połóż Spinefitter na macie. Stań w jego dolnej części i przejdź po Spinefitterze, dostawiając stopę do stopy. Powtórz kilka razy. To doskonałe ćwiczenie równowagi, a piłki będą masować Twoje stopy.

Następnie połóż lewą stopę w środkowej części Spinefittera (wzdłuż) a prawą unieś do boku. Rozruszaj prawą nogą do przodu i do tyłu. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Ćwiczenie 5 – Otwieranie przednich i tylnych łańcuchów mięśniowych

Połóż Spinefitter na macie i stojąc, oprzyj stopy o jego dłuższą krawędź, tak aby pięty pozostały na macie, a palce oparły się o przyrząd. Powoli pochyl się do przodu, tak aby nogi i tułów utworzyły ze sobą kąt prosty. Wyciągnij ramiona na boki i w tej pozycji wykonaj obroty, unosząc na przemian prawą i lewą dłoń do góry. Podążaj wzrokiem za dłonią, którą unosisz w kierunku sufitu. Na koniec powoli wróć do pozycji wyprostowanej.

Zejdź na chwilę ze Spinefittera, rozluźnij się i ponownie stojąc oprzyj stopy o urządzenie. Zroluj kręgosłup powoli, kręg po kręgu, sięgając dłońmi najniżej, jak potrafisz. W tej pozycji uginaj lekko kolana – najpierw na zmianę jak podczas chodzenia, a następnie oba naraz. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Zejdź ze Spinefittera i wykonaj to samo ćwiczenie, stojąc tylko na macie. Wykonaj kilka powtórzeń – na zmianę na macie i na Spinefitterze.

Przyrząd na ból kręgosłupa bez wysiłku

 Spinefitter użyjesz również biernie – do leżenia na nim lub siedzenia. To urządzenie na ból kręgosłupa może bez wysiłku masować Twój kręgosłup. Takie zastosowanie jest bardzo skuteczne i łatwe w wykonaniu.

Masaż kręgosłupa w pozycji spoczynkowej, bez wysiłku, wykonasz w każdej chwili, kiedy tylko chcesz – bez potrzeby umawiania się ze specjalistą od masażu i bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Budowa tego przyrządu na ból pleców sprawia, że nie możesz się źle masować – jego obsługa jest tak intuicyjna, że wyklucza niewłaściwe użycie.

Spinefitter idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, silnie stymuluje i intensywnie masuje napięte mięśnie po obu stronach kręgosłupa lub mięśnie ramion i szyi nawet przy prostym zastosowaniu spoczynkowym, podczas swobodnego leżenia. W efekcie dochodzi do rozluźnienia mięśni, zrelaksowania i poprawy samopoczucia.

Jak ułożyć ciało na Spinefitterze?

Pamiętaj, że Spinefitter ma 28 części wyglądających jak piłki, które powinny być umieszczone prawidłowo pod kręgosłupem, aby jak najlepiej wykorzystać jego dobroczynne działanie. Miej przy sobie ręcznik na wypadek, gdybyś chciał podeprzeć szyję.

Połóż Spinefitter na macie i zacznij umieszczać najniższą część miednicy na Spinefitterze, używając ramion, aby podtrzymać ciężar ciała podczas powolnego i delikatnego rolowania kręgosłupa. Twoja głowa i szyja powinny być umieszczone na kulkach, podobnie jak kość krzyżowa. Jeśli ze względu na swój wzrost musisz wybrać między jednym a drugim, odepchnij trochę kość krzyżową, ale głowę pozostaw na kulkach. Możesz użyć poduszki, jeśli chcesz podeprzeć kości czaszki, ponieważ czasami te miejsca są wrażliwe na ucisk.

Uważaj, aby umieścić ramiona w otwartej pozycji, tak, aby mogły się zrelaksować dla dobra kręgosłupa.

Zwróć również uwagę, aby Twoje stopy i kolana znajdowały się w równoległym ułożeniu.

Na Spinefitterze możesz leżeć na różne sposoby, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego dobroczynne działanie. Przykładowo, ponownie delikatnie zroluj kręgosłup na Spinefitter, ale tym razem wyciągnij obie ręce i nogi po przekątnej, dzięki czemu przednie części łańcuchów mięśniowych znajdą się w wydłużeniu. Biorąc kilka głębokich wdechów i wydechów w tej pozycji, poczujesz, jak przyjemnie wszystkie te mięśnie, które zwykle są skrócone, gdy dużo siedzisz, stają się otwarte i rozluźnione.

W ten sposób możesz odpoczywać na Spinefitterze i bez wysiłku dbać o swój kręgosłup.

Gdy wstaniesz, zauważysz od razu, jak bardzo Spinefitter pomógł ci poczuć się lepiej.

 

Spinefitter jako dodatek do terapii

 Spinefitter to doskonały dodatek do terapii dla pacjentów, którzy borykają się z przewlekłym bólem kręgosłupa. Doskonale sprawdza się u osób ponoszących konsekwencje siedzącego trybu życia, np. pracowników biurowych czy kierowców.

Wielu ludzi ma świadomość swoich dolegliwości i chce zadbać o zdrowie, jednak trudno im znaleźć czas na skomplikowane i długotrwałe ćwiczenia. Poszukują prostych, skutecznych sposobów na złagodzenie istniejących dolegliwości lub podjęcie działań profilaktycznych.

Spinefitter sprawdza się tu doskonale. Ten przyrząd na ból pleców z powodzeniem możesz używać w domu – zarówno do aktywnych ćwiczeń, jak i stosowania bez wysiłku. Nie potrzebujesz szczegółowej wiedzy, umiejętności ani dużej ilości czasu, by z niego korzystać. To urządzenie w cenie 3-4 wizyt u fizjoterapeuty, które może zapewnić poprawę mobilności, zmniejszenie bólu i napięcia pleców. Nawet 10 minut dziennie ze Spinefitterem przyniesie Twojemu kręgosłupowi wymierne korzyści.

Warto zwrócić tu uwagę na fakt, że masaż tkanek to metoda stosowana od tysięcy lat, która jest sprawdzonym sposobem na regenerację organizmu i złagodzenie bólu. Masaż leczniczy to typ masażu, którym można wyleczyć wiele dolegliwości – m.in. ból pleców, ból zlokalizowany w konkretnej części kręgosłupa, zmęczenie, bezsenność, długotrwały stres. Pomaga również w przypadku obrzęków limfatycznych, nerwobóli i kłopotów z przemianą materii.

Podczas masażu leczniczego w określony sposób masowane są mięśnie przebiegające wzdłuż kręgosłupa, plecy, pośladki oraz sam kręgosłup. Taki masaż trwa od kilkunastu-kilkudziesięciu minut do godziny. Masaż wykonany przez profesjonalistę może przynieść nieocenione korzyści zdrowotne i lecznicze – uśmierza ból, który doskwiera w danej części kręgosłupa, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie, polepsza przepływ limfatyczny, redukuje tkankę tłuszczową, odpręża, likwiduje napięcie mięśniowe, a z drugiej strony wzmacnia tkankę mięśniową. Poprawia też działanie układów – krwionośnego, nerwowego i odpornościowego.

Spinefitter działa podobnie jak masaż wykonany przez profesjonalistę. Równoległe ułożenie kulistych wypustek pozwala na intuicyjne dopasowanie do ciała podczas leżenia, zapewniając skuteczny i bezpieczny masaż mięśni przykręgosłupowych. Z pomocą Spinefittera możesz w każdej chwili korzystać z dobroczynnego, intensywnego i głębokiego masażu pleców, karku i innych obszarów ciała, skutecznie działającego na mięśnie i otaczającą je powięź. W efekcie mięśnie są rozluźnione, siły organizmu zostają aktywowane i uwolnione, a Ty czujesz się pełen energii i dobrego samopoczucia.

Masaż i ćwiczenia z pomocą Spinefittera to również doskonały sposób na poprawę mobilności. Ćwiczenia z użyciem tego przyrządu na ból kręgosłupa pozwalają zająć się najróżniejszymi grupami mięśni, uwalniając ich blokady i redukując bolesne napięcia dla lepszej mobilności i aktywności. Co więcej, ćwiczenia równowagi z użyciem Spinefittera dostarczają wielu dodatkowych bodźców, ułatwiając osiągnięcie zrównoważonej i stabilnej postawy.

Spinefitter – skuteczny w walce z bólem pleców

 Spinefitter to wielofunkcyjne urządzenie na ból kręgosłupa, którego zastosowanie w praktyce przynosi wiele korzyści. Eksperci z firmy Sissel chcą jednak, aby jego działanie było również poddane ocenie naukowej. Przyrząd jest na ten moment po pierwszym etapie badań w Niemczech, które już w tej chwili, na podstawie dotychczasowych danych (125 przypadków w grupie 18-84 lata), wyraźnie wskazują, że nawet przy 10-minutowym stosowaniu dwa razy w tygodniu Spinefitter przyczynia się do poprawy ruchomości kręgosłupa i barków, zmniejszenia odczuwanego bólu i napięcia, zmniejszenia ograniczeń w ruchu i zmniejszenia poziomu stresu.

Badanie prowadzą w Niemczech doświadczeni współpracownicy Sissel – dr rer. nat. Uwe Mehrmann, konsultant naukowy SISSEL i Novacare oraz doradca naukowy Akademii SISSEL, posiadający doświadczenie jako fizjoterapeuta, a także mgr inż. Ina Hein, ekspert w zakresie reprocesowania wyrobów medycznych i specjalista ds. zarządzania jakością w firmach Novacare i SISSEL. Współpracują oni z 12 studiami fizjoterapeutycznymi. Badanie koncentruje się na wpływie regularnego stosowania Spinefittera na ogólną mobilność kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku piersiowym, a także na zmniejszenie odczuwanego napięcia i bólu ramion i szyi.

Choć brak jeszcze całościowych danych, wyniki badania Spinefittera są bardzo obiecujące. Już teraz planowane są dalsze testy i badania z określonymi grupami pacjentów oraz osobami cierpiącymi na różne choroby. Po wykonaniu tych badań Spinefitter uzyska status wyrobu medycznego, co formalnie potwierdzi jego skuteczność w zdrowotnym działaniu.

Spinefitter, mimo swych niewielkich rozmiarów, może zmienić Twoje życie na lepsze! Zadbaj o swój kręgosłup, gdzie tylko chcesz – w domu, gabinecie fizjoterapeutycznym czy studiu pilates lub fitness i uwolnij się od bólu. Korzystaj ze Spinefittera wszędzie, gdzie Ci wygodnie – dzięki praktycznym szelkom łatwo zabierzesz go tam, gdzie potrzebujesz. A jeśli nie będziesz mieć siły na ćwiczenia, poświęć choć kilka minut na leżenie na tym przyrządzie – Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny, a Ty uzyskasz relaks i odprężenie – bez wysiłku.