Stań się aktywny! Jeszcze nigdy nie było tak łatwo zrobić czegoś dla poprawy swojej mobilności i elastyczności. Wypowiedz wojnę blokadom i napięciu, podejmij skuteczne działanie przeciw bólowi i dyskomfortowi mięśni. Wypróbuj SPINEFITTER i popraw jakość swojego życia!

Jak działa SPINEFITTER?

 

  • Głęboki, intensywny ucisk po obu stronach kręgosłupa podczas leżenia lub ćwiczeń działa rozluźniająco na napięte mięśnie pleców, przynosząc ulgę
  • Dodatkowe bodźce wywoływane przez SPINEFITTER stymulują zablokowane grupy mięśni i stawów, poprawiając ich mobilność i zwiększając zakres ruchu
  • Już w pozycji spoczynkowej może nastąpić zauważalne rozluźnienie obręczy barkowej
  • Wielofunkcyjna konstrukcja SPINEFITTER umożliwia holistyczny trening, który wykracza poza wymienione obszary i może służyć do poprawy koordynacji, równowagi i wzmocnienia mięśni
  • Stosowanie SPINEFITTER nawet jedynie w pozycji spoczynkowej skutecznie przyczynia się do Twojego dobrego samopoczucia i lepszego zrelaksowania
zielony spinefitter z szelkami do przenoszenia
punkty ucisku spinefittera wzdłuż kręgosłupa na modelu anatomicznym

Sprawdzone koncepcje zinterpretowane na nowo

Zasady działania SPINEFITTER nie są nowe. Wiele z nich jest znanych i stosowanych od wieków w zwalczaniu fizycznych dolegliwości i ograniczeń ciała.

Niemniej jednak to SPINEFITTER po raz pierwszy łączy te zasady w nowoczesnym, praktycznym i intuicyjnym w użyciu przyrządzie.

Korzystaj z tradycji i innowacyjności w swoim domu, studiu, podczas pracy grupowej czy terapii, skutecznie łącząc efektywny trening i głęboki relaks.

Przemyślany projekt dla maksymalnej skuteczności

Podstawowego zastosowania SPINEFITTER można domyślić się już po jego wyglądzie -28 kulek ułożonych w dwóch rzędach stanowi idealny, anatomiczny odpowiednik mięśni przykręgosłupowych, zaś przestrzeń pomiędzy nimi pozwala na swobodne wsunięcie się wyrostków kolczystych, chroniąc przed bezpośrednim uciskiem na kręgi.

Ze względu na jego konstrukcję, niewłaściwe użycie SPINEFITTER jest właściwie niemożliwe!

wizualizacja ułożenia wyrostków kolczystych kręgosłupa na spinefitterze
model anatomiczny ułożenia ciała podczas leżenia na spinefitterze

SPINEFITTER w praktyce i terapii

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu fizjoterapeutka Nina Metternich dokładnie wiedziała, jak pomóc ćwiczącym. Dzięki jej przełomowemu pomysłowi po kilku próbach narodził się SISSEL SpineFit, który po intensywnych pracach rozwojowych i udoskonaleniach przerodził się w SISSEL SPINEFITTER.

SPINEFITTER jest stosowany nie tylko w praktyce fizjoterapeutycznej. Dzięki jego wszechstronności doskonale sprawdza się także w studiach fitness, jogi i pilatesu, podczas zajęć indywidualnych i grupowych.

Korzystaj ze SPINEFITTER na wiele sposobów! Spokojnie leż ciesząc się głębokim masażem, ćwicz na macie lub reformerze, wykonuj trening poprawiający mobilność i równowagę ciała.